تاثیر انقلاب صنعتی چهارم بر اکوسیستم خدمات مالی

تاثیر انقلاب صنعتی چهارم بر اکوسیستم خدمات مالی

معرفی دوره

با بروز تغییرات عمده در جوامع بشری، فناوری‌ها و مدل‌های کسب وکار هر روز شاهد ایجاد نوآوری‌هایی هستیم که زندگی را دچار تغییرات چشمگیری می‌کند.

در سالهای اخیر تحول دیجیتال در بانک‌ها آغاز شده و در سطوح مختلف در جریان است و روند جدیدی در دنیا در شرف وقوع است که از آن به عنوان بانکداری باز یاد می‌شود با این دیدگاه شرکای تجاری با طراحی مدل کسب و کار اختصاصی خود به ارائه سرویس‌های سفارشی سازی شده به دسته‌های خاص مشتریان بر روی پلتفرم بانک‌های بزرگ می‌پردازند. این سرویس‌ها با ترکیب سرویس‌های بانکی و سایر سرویس‌ها و خدمات مورد نیاز مشتریان و با استفاده از فناوری‌های نوین نیازمندی‌های مشتریان را برطرف کرده و تجربه جدیدی از دریافت سرویس و خدمات را به آنها ارائه می‌دهند.کسب و کارهایی که به ارائه سرویس‌های اینچنینی می‌پردازند به عنوان فین تک شناخته می‌شوند فین تک‌ها در ابتدا به عنوان رقبای بانک‌ها شناخته می‌شدند اما امروزه همکاری بانک‌ها و فین تک‌ها اجتناب ناپذیر است.

در همین راستا بانک انصار نیز با تشکیل مرکز توسعه فناوری‌های مالی، همکاری و مشارکت با فین تک‌ها را در الویت‌های خود قرار داده است و با همکاری باشگاه کار آفرینی تیوان دوره‌های آموزشی تحت عنوان مدرسه فین تک را برگزار می‌کند.

آشنایی با فناوری های تحول آفرین

تحول

انقلاب صنعتی چهارم دورانی است که در حال زیر و رو کردن سبک کار و زندگی بشر است. انقلابی که قلب آن تحول دیجیتالی است. تغییری که ماهیت اجتماعی-فنی دارد. حرکتی که کیفیت زندگی بشر را بهبود خواهد بخشید و مدل‌های اقتصادی نوظهوری را پدید خواهد آورد. ما قصد داریم در این دوره ابتدا به تعریف و تشریح انقلاب صنعتی چهارم بپردازیم و خصیصه های آن را بیان کنیم تا این فرصت طلایی را بهتر بشناسیم. سپس روندهای اصلی موثر بر اقتصاد و کسب و کار را در این دوران توضیح دهیم. بعد از آن به توضیح مفهوم و کاربرد فناوری های راهبردی در انقلاب صنعتی چهارم می پردازیم و فرصت های نوینی که برای استارت آپ ها، ‌بنگاه های اقتصادی، سازمان ها و کارخانه ­ها وجود دارد و به استارت آپ های موفق جهان در این زمینه ها اشاره می کنیم. از اینترنت اشیای صنعتی گرفته تا دوقلوهای دیجیتالی. از پرینت های سه بعدی گرفته تا زنجیره بلوکی. از هوش مصنوعی گرفته تا تحلیل کلان‌­داده ها. از تجربه سه بعدی گرفته تا فناوری‌های همگرا. سپس تاثیر انقلاب صنعتی چهارم بر روی شکل گیری مدل‌های اقتصادی جدید را مورد بررسی قرار می دهیم. مدل‌هایی همچون اقتصاد داده، اقتصاد API ، اقتصاد مشارکتی و سایر انواع مدل‌های نوظهوری که فرصت‌های مالی و غیرمالی بی نظیری را برای نوآوران و کارآفرینان فراهم می کنند.

 

 

سرفصل دوره آشنایی با فناوری های تحول آفرین

 :Introduction to the Fourth Industrial Revolution *

convergence-

cyber-physical system-

new experience environment-

From industry 3.0 to industry 4.0  *

Impacts the 4th  Industrial Revolution on Financial Services  *

From Digitization to Digitalization  *

Digital Transformation and the Fourth Industrial Revolution  *

Disruptive Technologies  *

From i-SMACS To NBICS  *

Automation-

Artificial Intelligence-

Cloud computing-

The Internet of things-

Social Media-

Analytics-

Mobile-

Big Data-

۳D-Printing-

Blockshain-

Other Technologies-

مدرس

مصطفی امینی
مشاور تحول دیجیتال بانک انصار

  •  مدیر ارتباط با مشتریان بانک انصار
  • مدیر کسب و کار شرکت ایرانیان نت ، مدیر سرویس و محتوا شرکت ایرانیان نت
  • مدیر تجاری سازی مرکز تحقیقات مبین
  • مدرس دوره های تحول دیجیتال موسسه EIT اتحادیه اروپا

زمان : پنجشنبه ۲۴ آبان ۹۷ ساعت ۹ الی ۱۸ 

مکان :تهران طرشت شمالی، ابتدای بلوار تیموری، دومین ساختمان، پلاک ۱۸۰، پژوهشکده علوم و فناوری انرژی شریف (روبروی نمایندگی ایران خودرو) – باشگاه کارآفرینی تیوان (دسترسی راحت از متروی شریف و طرشت)

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.