سمینار ۱۰ درس فین‌تک برای بازار ایران

سمینار ۱۰ درس فین‌تک برای بازار ایران

photo_2018-09-27_10-18-43-min

معرفی سمینار

با بروز تغییرات عمده در جوامع بشری، فناوری ها و مدل های کسب و کار هر روز شاهد ایجاد نوآوری‏ هایی هستیم که زندگی را دچار تغییرات چشمگیری میکند. این تغییرات بر صنایع مختلف نیز تاثیرگذار بوده است. صنعت بانکی نیز از این امر مستثنی نبوده و در جریان تغییرات مختلف قرار گرفته است. لزوم همراهی با این تغییرات اجتناب ناپذیر بوده و رمز بقای سازمان ها همراهی با تغییرات و ایستادن بر موج تغییر می باشد .

در سال های اخیر تحول دیجیتال در بانک ها آغاز شده و در سطوح مختلف در جریان است . این تحول ناشی از بروز فناوری های جدید و تغییر مدل کسب و کار است . با دیدگاه جدید خدمات و سرویس ها به صورت سفارشی سازی شده و مطابق با نیاز مشتری به آنها ارائه میشود . ارائه خدمات مطابق با سلایق مختلف نیازمند ایجاد نقاط تماس جدید و متعدد برای ارائه انواع گوناگون سرویس ها است. اما تامین این نقاط تماس متعدد و تمرکز بر ارائه سرویس از طریق آنها برای سازمان های بزرگ دشوار و پرهزینه خواهد بود. از همین رو روند جدیدی در دنیا در شرف وقوع است که از آن به عنوان بانکداری باز یاد میشود . با این دیدگاه شرکای تجاری با طراحی مدل کسب و کار اختصاصی خود به ارائه سرویس های سفارشی سازی شده به دسته های خاص مشتریان بر روی پلتفرم بانک های بزرگ می پردازند. این سرویس ها با ترکیب سرویس های بانکی و سایر سرویس ها و خدمات مورد نیاز مشتریان و با استفاده از فناوری های نوین نیازمندی های مشتریان را برطرف کرده و تجربه جدیدی از دریافت سرویس و خدمات را به آنها ارائه میدهند. کسب و کارهایی که به ارائه سرویس های اینچنینی میپردازند به عنوان فین تک شناخته میشوند . فین تک ها در ابتدا به عنوان رقبای بانک ها شناخته می شدند اما امروزه همکاری بانک ها و فین تک ها اجتناب ناپذیر می نماید.
بانک انصار نیز با تشکیل مرکز توسعه فناوری های مالی، همکاری و مشارکت با فین تک ها را در اولویت های خود قرار داده است و با این رویکرد تصمیم دارد کیفیت ارائه سرویس ها به مشتریان را به صورت مستقیم و غیر مستقیم بهبود بخشد.

فین تک ها اغلب توسط جوانان خلاق و نخبه ای خلق میشود که دانش فنی لازم برای توسعه محصولات جدید و انرژی و انگیزه پیاده سازی ایده های خود را دارند ، اما کمبود دانش و تجربه در حوزه کسب و کار بانکی و مالی گاهاً موجب شکست در ایده های ارائه شده و مواجهه با مشکلاتی از قبیل عدم اعتماد کاربران یا مشکلات قانونی و رگولاتوری می شود.

در این سمینار رایگان ما به معرفی مفاهیم و حوزه های اصلی فینتک می پردازیم تا جوانان خلاق و علاقه‌مند بتوانند با دید بهتری وارد فضای استارت آپ های مالی شوند.

درس اول : طراحی مدل کسب و کار با رویکرد فینتک

موفقیت در کسب و کار مستلزم داشتن مدل کسب و کار دقیق و صحیح است ، در دوره مدل کسب و کار فین تک ها نحوه طراحی این مدل را برای انواع فین‌تک خواهیم شناخت.

درس دوم : صنعت بیمه

صنعت بیمه علاوه بر توانائی پوشش ریسک‌های مترتب بر زندگی افراد متناسب با سبک زندگی آنها ظرفیت پوشش ریسک‌هایی که کسب و کارها از جمله صنایع مالی با آن مواجه هستند را فراهم می آورد. به همین جهت Insuretech به عنوان یکی از شاخه های اصلی حوزه Fintech طبقه بندی میگردد. این بدان معنا است که با بکار گیری نوآوری و تکنولوژی در حوزه بیمه میتوان از این خدمت به عنوان یک عامل تسهیل کننده زندگی و کسب و کار بهره برد و به وسیله آن وارد قلمروهایی شد که شاید روزی ورود به آنها ناممکن یا بسیار دشوار به‌نظر میرسید.

درس سوم : اکوسیستم فینتک

شناخت اکوسیستم فین‌تک به شما کمک می‌کند تا با آگاهی بیش‌تر زمینه فعالیت خود در حوزه فینتک را برای آینده ای هدفمندتر انتخاب کنید.

درس چهارم : قوانین و مقررات

فینتک ها ارتباط مستقیمی با نظام پولی و مالی ، بازار سرمایه و سایرخدمات صنعت مالی کشور دارند، بنابراین پیش از ورود به این حوزه باید از قوانین و مقررات موجود و قانونمندی کسب و کار خود اطمینان یابیم.

در این دوره میتوانیم با چالش ها و مقررات حقوقی یک کسب و کار فینتکی آشنا شویم و به قانونمندسازی کسب و کار خود کمک کنیم.

درس پنجم : سرویس دیزاین فین تک ها

امروزه فینتک ها با بانکدارای سنتی به شدت در حال رقابت هستند. آنها با تمرکز بر نیازهای مشتریان و امکاناتی که تکنولوژی های نوین در اختیار آنها قرار می دهد سعی دارند ارائه خدمات مالی را برای مشتریانشان تسهیل نمایند، زیرا فعالیت های مالی به خودی خود پیچیده بوده و لازم است بر اساس رفتار مشتریان تسهیل گردد. از این رو ضروری است بدانیم چه طور طراحی خدمات می تواند ارزش پیشنهادی هر استارت آپ را طراحی نماید. در این دوره با رویکرد دیزاین سعی داریم بدانیم چه ارزشی را باید به مشتریان خود ارائه دهیم. در عصری که ” همه چیز سرویس” است شناخت صحیح نیازهای مشتری یک فاکتور رقابتی اساسی برای موفقیت هر کسب و کاری محسوب می شود.

درس ششم : آشنایی با نهادهای پولی و مالی

فینتک در حال تغییر تجربیات مالی میلیون ها فرد و کسب و کار در سراسر دنیاست و این پتانسیل را دارد به طور چشمگیری درک و فهم ما از سرویس های مالی آینده را تغییر دهد. چگونه میتوان در زمین فینتک بازی کرد و چیزی از دنیای وهم انگیز خدمات مالی ندانست؟

درس هفتم : آشنایی با بانک ها و کسب و کار آن ها

برای شراکت در کسب و کار پر سود بانک ها، به عنوان بازیگران قدیمی و قدرتمند اقتصاد، لازم است ساختار و کسب و کار آنها را به صورت دقیق بشناسید. این دوره به شما برای دستیابی بهتر به این شناخت کمک خواهد کرد.

درس هشتم : آشنایی با بازار سرمایه

بازار سرمایه حوزه ای بکر با هیجانات بالاست که حضور فین تک ها در آن جذاب و کارامد است.

درس نهم : اصول مذاکره و ارائه به سرمایه گذاران


به عنوان بنیانگذار یک استارت آپ حتما در موقعیتهای مکانی و زمانی متفاوتی برای ارائه استارت آپ تان قرار خواهید گرفت. خیلی مهم است که بتوانید ارائه خوب و تاثیرگذاری از استارت آپ تان به مخاطبان و به خصوص سرمایه‏ گذاران داشته باشید.

در این دوره قصد داریم اصول و نکات کاربردی برای داشتن ارائه ‏ای قوی و موثر که با مغز و قلب سرمایه‏ گذاران ارتباط برقرار می‏کند را بیان کنیم.

درس دهم : تاثیر انقلاب صنعتی چهارم بر اکوسیستم خدمات مالی

قلب انقلاب صنعتی چهارم، تحول دیجیتالی است. تحول دیجیتالی در صنعت خدمات مالی موجب کم رنگ شدن مرز این صنعت با سایر صنایع همچون خودرو و مخابرات شده است. در این دوره با تاثیر این انقلاب بر تحول اکوسیستم خدمات مالی و فرصت‌های بی نظیر آن بیشتر آشنا خواهید شد.


زمان : پنجشنبه ۵ مهر ۹۷ ساعت ۱۶ الی ۱۸

مکان :تهران طرشت شمالی، ابتدای بلوار تیموری، دومین ساختمان، پلاک ۱۸۰، پژوهشکده علوم و فناوری انرژی شریف (روبروی نمایندگی ایران خودرو) – باشگاه کارآفرینی تیوان (دسترسی راحت از متروی شریف و طرشت)

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.