قوانین و مقررات حوزه فین تک

قوانین و مقررات حوزه فین تک

معرفی دوره

با بروز تغییرات عمده در جوامع بشری، فناوری‌ها و مدل‌های کسب وکار هر روز شاهد ایجاد نوآوری‌هایی هستیم که زندگی را دچار تغییرات چشمگیری می‌کند.

در سالهای اخیر تحول دیجیتال در بانک‌ها آغاز شده و در سطوح مختلف در جریان است و روند جدیدی در دنیا در شرف وقوع است که از آن به عنوان بانکداری باز یاد می‌شود با این دیدگاه شرکای تجاری با طراحی مدل کسب و کار اختصاصی خود به ارائه سرویس‌های سفارشی سازی شده به دسته‌های خاص مشتریان بر روی پلتفرم بانک‌های بزرگ می‌پردازند. این سرویس‌ها با ترکیب سرویس‌های بانکی و سایر سرویس‌ها و خدمات مورد نیاز مشتریان و با استفاده از فناوری‌های نوین نیازمندی‌های مشتریان را برطرف کرده و تجربه جدیدی از دریافت سرویس و خدمات را به آنها ارائه می‌دهند.کسب و کارهایی که به ارائه سرویس‌های اینچنینی می‌پردازند به عنوان فین تک شناخته می‌شوند فین تک‌ها در ابتدا به عنوان رقبای بانک‌ها شناخته می‌شدند اما امروزه همکاری بانک‌ها و فین تک‌ها اجتناب ناپذیر است.

در همین راستا بانک انصار نیز با تشکیل مرکز توسعه فناوری‌های مالی، همکاری و مشارکت با فین تک‌ها را در الویت‌های خود قرار داده است و با همکاری باشگاه کار آفرینی تیوان دوره‌های آموزشی تحت عنوان مدرسه فین تک را برگزار می‌کند.

قوانین و مقررات حوزه فینتک

 

فینتک

 

فین‌تک یا فناوری مالی  کاربرد نوآورانه فناوری در ارائه  خدمات مالی است  و یکی از عرصه های نوین فناوری اطلاعات دراقتصاد کشورهاست که در دهه های اخیر با استقبال زیادی مواجه شده است. فینتک در حال رشد و توسعه است پس نمیتوان چندان چشم انتظار دستگاه های اجرایی و قانونگذار ماند ! از همین رو میبایست از فرصت ها و امکانات موجود برای رشد و توسعه  این حوزه بهره برد.

آگاهی به قوانین نظام پولی و مالی کشور و همچنین سیاست های نظام مالی ایران نسبت به فینتک برای ورود به این حوزه امری ضروری و حیاتی است. بنابراین آشنایی با ساختار پولی و مالی کشور ، ریسک های قانونی و اجرایی،  خلاها و مجوزهای قانونی مورد نیاز همه فعالین کسب و کار های حوزه فینتک می باشد تا ازین طریق بتوانند نظام کسب و کار خود را از گزند تهدید های قانونی برهانند.  در این دوره سعی خواهیم کرد به مباحث حقوقی مرتبط با فین تک ها بپردازیم تا پیش از ورود به این حوزه آشنایی کلی با قوانین و مقررات مرتبط با آن داشته باشیم.

سرفصل های دوره

  • آشنایی با  نظام پولی و بانکی ایران
  • الزامات قانونی مبارزه با پولشویی در فینتک
  • محدودیت های قانونی بازارغیر متشکل پولی
  • موانع قانونی فینتک در نظام بانکداری ، ارزی ، سرمایه و بیمه
  • راهکار های قانون مندسازی کسب و کار های فینتک در ایران
  • بررسی اسناد و سیاست های ابلاغی بانک مرکزی در خصوص فینتک

مدرس

محمد یونسی

مشاور حقوقی مرکز فینتک بانک انصار

 یونسی
  • وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی شرکت های دانش بنیان
  • مشاور حقوقی شرکت سرمایه گذاری توسعه کارآفرینی بهمن
  • مشاور حقوقی صندوق سرمایه گذاری و مرکز نوآوری فرهنگی امید
  • مشاور تیم های مرکز کارآفرینی سامسونگ

زمان : پنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷ ساعت ۹ الی ۱۳

مکان :تهران طرشت شمالی، ابتدای بلوار تیموری، دومین ساختمان، پلاک ۱۸۰، پژوهشکده علوم و فناوری انرژی شریف (روبروی نمایندگی ایران خودرو) – باشگاه کارآفرینی تیوان (دسترسی راحت از متروی شریف و طرشت)

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.