ترند تکنولوژی‌های مورد توجه برای سرمایه‌گذاری از جانب VC‌های بزرگ استرالیا و نحوه بررسی استارتاپ‌ها

ترند تکنولوژی‌های مورد توجه برای سرمایه‌گذاری از جانب VC‌های بزرگ استرالیا و نحوه بررسی استارتاپ‌ها

برای vcهای بزرگ استرالیا جذاب‌ترین تکنولوژی‌ها در زمینه فینتک، سلامت، انرژی iot و … بوده است. در این دورهمی توضیحات مفصلی پیرامون نکات مهم در ارزیابی فرد و ایده استارتاپ بیان شد. vc باید از اینکه فرد به ایده خود باور دارد و قدرت اجرای آن را دارد مطمئن شود. ایده مطرح شده باید پاسخگوی نیاز مشخصی باشد و نسبت به راه‌حل‌های موجود برتری قابل ملاحظه داشته باشد. کسی درآمد و داشتن مارکت نیز از موارد مهم در انتخاب ایده است.

در این ارایه روی نحوه انتخاب یک تکنولوژی برای سرمایه‌گذاری، تکنولوژی‌های قابل توجه سرمایه‌گذاران بزرگ، گرنت‌های موجود، میزان چک و همچنین راجع به نحوه تحلیل این تکنولوژی‌ها برای سرمایه‌گذاری صحبت شد.

مدرس:

سمانه موثقی

 

سوابق تحصیلی:

  • لیسانس مهندسی برق گرایش الکترونیک از دانشگاه تهران در سال ٢٠٠٩
  • فوق لیسانس مخابرات از دانشگاه (University of Technology, Sydney (UTS در سال ٢٠١٢
  • دکتری مخابرات از دانشگاه (The Australian National University (ANU در سال ۲۰۱۸

 

سمانه در حال حاضر research fellow در شرکت Google است. او در طول دوران پژوهشی خود بیش از ۲۰ مقاله ISI تالیف کرده است. او در سال ٢٠١٧ به عنوان دانشجوی برتر سال استرالیا در انجمن برق و کامپیوتر ICT شناخته شد و در سال ٢٠١٧ شرکت Google بابت تحقیق دکتری او، جایزه cutting edge research به همراه دسترسی کامل به امکانات گوگل و گرنت پژوهشی را به ایشان عطا کرد. سمانه در سال ٢٠١۶، جزو ٧ پژوهش‌گر برتر بزرگترین موسسه تحقیقاتی استرالیا (The commonwealth scientific and Industrial Research (CSIRO شناخته شد. در سال ٢٠١۵ نیز شرکت Tata Consulting جایزه Technical Innovation in ICT را به ایشان عطا کرد.
او همچنان در ارایه خدمات مشاوره در زمینه e-health و IoT به startup‌های مختلف فعالیت دارد، برنده بیش از ١٠ جایزه در زمینه نوآوری از دانشگاه‌های مختلف استرالیاست و در hackathon‌های متعددی از جمله NASA، Unearthed و health hack شرکت داشته است. علاوه بر این برنده جایزه بهترین نوآوری شده است. سمانه در سالهای اخیر، مورد توجه بیش از ٢٠ رسانه، روزنامه و مجله از جمله ABC, SBS, The Australian Financial Review, The Australian, WHO, The Deal و غیره بوده است.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.