دورهمی اعتبار سنجی ایده

دورهمی اعتبار سنجی ایده

اعتبارسنجی ایده چیست؟

اعتبارسنجی ایده، فرآیند آزمودن و تأیید اعتبار ایده‌ی شما قبل از تعیین نام، شعار، محصول، خدمات یا وب‌سایت کسب و کار شماست. این شبیه فرآیند تحقیق و توسعه‌ای است که شرکت‌های بزرگ برای آزمودن ایده‌های محصولشان پیش از عرضه‌ی آن‌ها به شکل عمومی، استفاده می‌کنند.

اعتبارسنجی ایده می‌تواند هر چیزی را شامل شود، از مصاحبه‌های گردآوری اطلاعات گرفته تا صفحات ورود ویژه در اینترنت. هدف کلی، ارائه‌ی ایده به مخاطب هدف، قبل از تولید و عرضه‌ی محصول نهایی است. من شخصاً فکر می‌کنم بهترین راه برای اجرای روند اعتبارسنجی ایده، به‌صورت رو در رو، حضوری یا از طریق تماس ویدیویی است..

چرا باید اعتبارسنجی ایده را حتما انجام دهیم؟

خلاصه بگویم، این کار در وقت و پول شما بسیار صرفه‌جویی نموده و در شما نسبت به ایده‌تان ایجاد علاقه خواهد کرد به طوری که در حین آزمودن ایده‌ی خود، آن را در معرض بازار قرار خواهید داد.

اشتباه تازه‌کاران را با کار روی ایده‌ای که کسی به آن علاقه ندارد، انجام ندهید. اعتبارسنجی ایده می‌تواند با دادن درک درستی از میزان رغبت مخاطبان بالقوه نسبت به ایده‌ی شما، وقت و پول زیادی را صرفه‌جویی کند.

این روند کار به شما می‌گوید که باید چیزی را تولید کنید یا خیر. مثلاً، ممکن است شما هزاران دلار خرج تولید نسخه‌ای گران‌قیمت از محصولی کنید که مشتریانتان حتی آن را نمی‌خواهند، به آن نیازی ندارند یا از آن استفاده نمی‌کنند

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.